DOMAINE EISGRUBzobrazit menu

DOMAINE EISGRUB

Kdo jsme

Víno je pro nás každodenní radost i inspirace. Při práci navazujeme na zkušenosti a filozofii předchozích generací a současně se snažíme maximálně uplatnit nejmodernější poznatky ze světa enologie. Hlavním výrobním cílem je především maximálně využít potenciál přírody, odrazit unikátní terroir lednických vinic a minimalizovat množství vstupů během výroby.

Naše cesta

„Lednice, nic více“

Naše filozofie představuje pochopení a přizpůsobení se místu vzniku vína a tím je vinohrad. Každé víno je pečlivě a individuálně uchopeno na základě vlastností hroznů, ze kterých je vyráběno. Hlavní výrobní strategii představuje maximalizace extrakce pozitivních látek z hroznů, dlouhý kontakt s kvasničními kaly a tradiční výroba v akátových a dubových dřevěných sudech vyrobených moravskými bednáři. Tím vzniká unikátní vazba tří nejdůležitějších prvků při výrobě vín s vysokou jakostí a dlouhodobým potenciálem zrání. Roční produkce cca 15 000 lahví je rozdělena do malých šarží (cca 1000 lahví) od šarže, což nám dává prostor pro individuální přístup ke každé surovině. Každé víno tak má svůj příběh a představuje originální produkt.


IMG 0128
IMG 0157
IMG 0320
IMG 0203
IMG 0540
IMG 0699


Terroir a „naturace“ vinařství

Vína z naší produkce jsou vyrobena přirozenými kvasinkami bez použití enzymů či dodávané výživy. Je zde minimalizovaný obsah oxidu siřičitého a některá vína dokonce nejsou čiřena, filtrována ani ošetřena oxidem siřičitým, což kopíruje nejstarší známé výrobní postupy z mladší doby kamenné. Tento přístup v kombinaci s vysokými nároky dnešního náročného konzumenta ústí v systém výroby představující vysoké nároky na surovinu, cit a zkušenost sklepmistra a maximálně odráží odrůdový charakter a unikátní terroir Lednice. Tímto stylem se snažíme o jakési zpřírodňování oboru vinařství - „naturaci“, tuto myšlenku úspěšně šíříme i mezi ostatní producenty vína v ČR i za hranicemi.


Nejíme, abychom pili, pijeme, abychom jedli!

Naše vína nabízí vrstevnatost a délku a vytváří ve vhodných kombinacích nový rozměr v gastronomii. Víno patří k jídlu a s rostoucí úrovní stolování se nám otevírá nový prostor v enogastronomii neboli ve spojení vína a jídla. Z tohoto důvodu je u každého našeho vína precizně popsán technologický postup, doporučená doba archivace a možné kombinace k jídlům.

Unie Enologu Sucha vina Mladi vinari

Tento web používá technická cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.

Souhlasím